• Cam Balkon Sistemlerinde Estetik ve Ergonomik Tasarım

      Wnc Vega Stor Cam Balkon sistemi, kullanılan baza profilinin içine monte edilebilir perde özelliğiyle ön plana çıkmış olup, perdelerin kanatlar ile hareket etmesi ve perdelerin kapatıldığında baza profilinin içine toplanması, sistemin en önemli özelliklerinden biridir.

    Wnc Vega Stor sisteminde yavaşlatıcı yay sistemi kullanılır ve perdeler toplanırken, diğer yaylı sistemler gibi değil belli yavaş bir hızla baza içerisine toplanır. Vega Stor Baza nın tasarımı sayesinde piyasaki sistemlere göre yüksekliği daha fazla olan perdeleri uygulamaya olanak sağlar.

Kullanım Alanları ;

- Balkon Camlama

- Kış Bahçesi

- Teras Kapatma

 

PATENT NO : TR 2008 02927

 

FAIL (the browser should render some flash content, not this).
  • Winnice Vega Stor Teknik Özellikler
Vega Stor cam balkon sisteminde 3 mm et kalınlığına sahip Vega kasa profili ve Alya Kasa profili kullanarak uygulanabilmektedir. Sistemde yavaşlatıcı yaylı sistem (slowly machine) kullanılarak, perdelerin istenilen hızda çıkması ayarlanabilmektedir.  
Düşey birleşimlerde UV dayanımlı contalar çift taraflı kullanılarak, camların birbirine daha sıkı tutmasını ve cam birleşim bölgelerindeki yalıtımı en üst seviyeye çıkarmayı sağlar. İçeriğinde bulunan UV kimyasalları güneş ışınlarına karşı conta kullanım süresini uzatır.
Cam Balkon sisteminin yaklaşık m² ağırlığı 21 kg / m² olmakla birlikte, sistemin ana taşıyıcı rulmanları 4 x 4 taşıma sistemine göre dizayn edilmiştir. Kullanılan tekerlerin taşıyıcı gövdesi paslanmaz çelik olup, taşıyıcı yüzeyi polyemid ile kaplıdır. Tekerler içerisinde sistemin harekerini sağlayan rulmanlar NSJ marka ithal rulman olup, her türlü hava şartlarına, toz ve yağmur suyuna karşı dayanıklı olup, cam balkon sisteminin sorunsuz ve rahat çalışmasına olanak sağlar.

 

  •  

    Winnice Vega Stor Profil Görünümleri

                                           

      Vega Stor Üst Baza                      Vega Stror Alt Baza                      Vega Stor Kasa                   Vega Stor Yan Dikme